איך לקדם אתר בגוגל?

איך לקדם אתר בגוגל


קידום אתרים הוא ביטוי שהיום כל מי שיש לו אתר באינטרנט (ולא רק…) מכיר. בעבר זה היה מעין ביטוי ערטילאי כזה, שלא היה ברור בדיוק מה משמעותו, אבל היום הוא כבר ברור בהחלט – לכל העולם ואשתו. במאמר זה נתייחס קצת למשמעות של המושג עצמו, וגם נביא בפניכם את הדרכים העיקריות שיסייעו לכם לקדם את האתר שלכם במנועי החיפוש בכלל, ובמנוע החיפוש המוביל גוגל –  בפרט.

קידום אתרים על קצה המזלג

אמנם, בעבר היו די מעט אתרים ברשת האינטרנט, אולם גם אז היתה תחרות בין אתרים של עסקים שעסקו בתחומים דומים. כשיש תחרות, יש גם תמיד מי שנמצא במקום הראשון, שאליו כולם, כולל כולם, רוצים להגיע. על מנת להגיע למקום הראשון כשמדובר באתר אינטרנט, צריך לבצע פעולות קידום נכונות שמנועי החיפוש "יאהבו".

מכיוון שגוגל הוא מנוע החיפוש המוביל, חשוב מאוד לבצע פעולות שיסייעו לכם להגיע למצב שבו התשובה שלכם לשאלה איך לקדם אתר בגוגל תהיה – ממש ממש בקלות.

אז איך לקדם אתר בגוגל?

 • לדאוג לטייטלים ומילות מפתח נכונות – כדי שהאתר שלכם יתקדם בגוגל חייבות להיות כותרות טובות לדפים, אשר מתאימות לביטויים שאתם רוצים לקדם. בנוסף, חשוב שתבצעו מחקר מילות מפתח, ושתמצאו את הביטויים שהגולשים מחפשים כדי לדעת איזה ביטויים לקדם.
 • לכתוב תכנים איכותיים – אמנם בעבר הדרך הטובה ביותר לקדם אתר בגוגל היתה להעלות לאתר עמודי תוכן שבהם המילה או הביטוי שרוצים לקדם יופיע כמה שיותר פעמים, ולא משנה אם התוכן היה איכותי ומובן או לא, אולם מהר מאוד "גוגל" הבין, שבעלי אתרים יכולים להעלות דף שבו כל מה שיהיה כתוב הוא הביטוי שהגולשים מחפשים, ולהיות כל הזמן במקום הראשון. על מנת למנוע את זה הציב גוגל רף מאוד גבוה לתוכן שכתוב בעמודי האתר, והיום – אמנם הביטוי המקודם בהחלט צריך להופיע בטקסט, אבל במינון הגיוני וכל עוד הגולש יכול לקבל מידע אמיתי בתוכן שנכתב.
 • ליצור קישורים הגיוניים – בעבר ככל שלאתר היו יותר קישורים, ולא משנה אם זה היה מחוות מאמרים או מאתרים איכותיים, תרם מאוד לקידום האתר במנועי החיפוש. מהר מאוד עלו גם על העניין הזה, והיום רק קישורים שמגיעים מאתרים איכותיים יכולים לתרום לקידום של האתר.
 • לקדם את האתר גם בקידום ממומן – אמנם צריך לשלם עבור קידום כזה
  איך לקדם אתר בגוגל?
  איך לקדם אתר בגוגל?

  בנפרד, אבל הוא חשוב כי הוא תורם גם לקידום האורגני (הרגיל) בדיעבד. ככל שתהיינה יותר כניסות איכותיות לאתר שלכם זה יכול לתרום מאוד לקידום האתר.

 • לדאוג שיהיו קישורים פנימיים – חשוב מאוד להוביל את הגולשים באתר שלכם לכמה שיותר דפים, כי זה תורם מאוד לקידום האתר.

יש עוד הרבה דברים שאפשר וכדאי לעשות כדי לקדם את האתר בגוגל, אבל אין ספק שאם רוצים לתת תשובה לשאלה "איך לקדם אתר בגוגל?" – אלה הם הדברים החשובים ביותר. התחילו בהם, ושיהיה לכם בהצלחה!Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.