גוגל אנליטיקס – כלי חובה בכל אתר

גוגל אנליטיקס - מדוע הוא בגדר חובה?


גוגל אנליטיקס הוא כלי שכל בעל אתר, מפרסם או מקדם אתרים פשוט לא יכולים לפספס. זהו כלי חינמי המוצע כשירות של גוגל לכל בעלי האתרים והמפרסמים, המאפשר לדלות נתונים חשובים ומיידיים על האתר, ועל נראותו בעיני גוגל.

במה גוגל אנליטקס יכול לעזור למנהל האתר?

האנליטיקס הוא כלי חובה בתהליך קידום אתר ואחד הכלים המתקדמים ביותר לבחינת תנועות בתוך האתר. הכלי מספק אפשרויות בסיסיות ומובנות להצגת נתונים וסטטיסטיקות של עמודי אינטרנט ספציפיים בתוך האתר שלנו, ביטויי מפתח ונתונים על האתר כולו. כלי זה למעשה מאפשר ניתוח של התנהגות הגולשים והבנתה. באמצעות הבנה זו, נוכל להתאים אותו עוד יותר למטרות השיווקיות שלנו, וגם לצורה בה גוגל רואה את האתר.

אילו נתונים חשובים וסטטיסטיקות מספק האנליטיקס?

גוגל אנליטיקס - כל נתוני האתר שלכםכמות הדו"חות, הנתונים והתרשימים שהמערכת מספקת היא מרשימה ויכולה להרתיע גם כמה סטטיסטיקאים מתקדמים. עם זאת, הנתונים הבסיסיים אותם המערכת מספקת הם ידידותיים למשתמש ומוצגים בצורה נוחה, ברורה ויעילה. האתר מספק נתונים על מספר הצגות דף כללי, בחלוקה לפי ימים, שבועות או חודשים, כולל משכי ביקור ממוצעים, שיעורי יציאה מהדף, ומספר המבקרים הייחודיים מתוך סך כל המבקרים בעמוד.

כיצד אוכל להתקין באתר שלי Google Analytics?

התקנת המערכת היא פשוטה ביותר. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר של גוגל אנליטיקס ולעקוב אחר ההוראות ובמידה וזאת הפעם הראשונה שלכם, המערכת תלווה אתכם שלב אחר שלב. בשלב מסוים המערכת תציג בפניכם קוד בפורמט HTML. מדובר בקוד בן כמה שורות אותו תצטרכו לשתול בכל דפי האתר שלכם. במידה ואתם לא יודעים לעשות זאת בעצמכם, תוכלו לבקש ממקדם האתר שלכם או ממי שבנה אותו – לעשות זאת.

אפשרויות מתקדמות בגוגל אנליטיקס

התוכנה הבסיסית של גוגל אנליטיקס היא תוכנה חינמית הפתוחה לכל אדם אשר ברשותו חשבון גוגל ואתר אינטרנט. המערכת מספקת אפשרות לבחינת יעדי המרה בתוך אתר האינטרנט, כלומר, בחינה של התנהגות גולשים במעברים בין עמוד לעמוד במטרה להביאם לרכישה או השארת פרטים. יעדים מתקדמים מאפשרים למקדמי אתרים ומשווקים להתאים את פעולות השיווק והקידום שהם מבצעים למצב הנוכחי ולהגביר את יעילותן.

אם לא תדעו מה קורה באתר שלכם – איך תדעו להשתפר?         

במציאות של היום לא מספיק שיהיה לכם אתר אינטרנט מעוצב עם תוכן אטרקטיבי. חשוב לדעת למדוד כמה האתר שלכם אפקטיבי וכמה הגולשים מוצאים אותו כרלוונטי.  קידום וניהול אתר ללא גוגל אנליטיקס פשוט אינו אפשרי כיום.Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.