טעויות נפוצות בקידום ברשתקידום אתרים זאת עבודה למקצוענים וכל מי שעושה פשרות בנושא, לא אמור להיות מופתע אם הוא יגלה כי השירות שקיבל הינו רחוק מלהיות יעיל – ולעיתים, גם ההפך מכך.

אז נכון, שישנן פעולות רבות אשר ייעודן לקדם אתר במנועי החיפוש ובראשם גוגל ונכון, שגם מקדמי אתרים פחות מנוסים, ידעו לפחות בתאוריה, מה הן הפעולות הללו ואיך מבצעים אותן. אבל, לצד זאת, חשוב להיות מודעים לעובדה כי ישנה רשימה של טעויות נפוצות בקידום ברשת ומי שלא מקצועי בתחום הקידום עלול לצערו, לסמן וי על רוב הסעיפים שבה. הבעייתיות בטעויות הללו, טמונה בעובדה שהם עלולים לגרום נזק לאתר – כלומר, לא רק שהאתר לא יקודם, הוא גם עלול להיענש על ידי גוגל וכתוצאה מזה דפי האתר יוסרו ממנוע החיפוש. מהסיבה הזאת, חשוב בשלב הראשון להכיר את הטעויות הללו בכדי לא לבצע אותן ודבר שני, יש לעשות ככל הניתן בכדי שהטעויות הללו לא יהוו את נחלתכם.

מה הן הטעויות הנפוצות?

כמובן, שרשימת הטעויות היא ארוכה, אך בתוך הרשימה ישנן מספר טעויות הנפוצות באופן מיוחד. אז בין הטעויות הללו נציין את 468171181_320x256התוכן המועתק: העתקת תוכן אומנם יכולה לקצר תהליכים ולהקל על בעל האתר, אבל חשוב שאותו בעל אתר יהיה מודע לעובדה כי מנועי החיפוש ובראשם גוגל לא מקבלים את הנושא הזה בהבנה. מבחינתם מדובר בתוכן מיותר, אשר עלול לפגוע בגולשים ובמידה והם מזהים תופעות שכאלו, הם עלולים להעניש את האתר ולהסיר את העמודים הרלוונטיים ממנוע החיפוש.

חשוב לציין, שהעתקה של תוכן מאתרים אחרים אף עלולה לגרור תביעה מבעלי התוכן המקורי – כך שמדובר בעוד סיבה למה לא לעשות את זה. טעות נוספת, היא הכנסת תוכן שאין קישור באתר אשר מוביל אליו – תוכן כזה, אינו נגיש עבור גוגל ומנועי החיפוש. הטעות הבאה, היא יותר טעות תפיסתית ופחות טכנית, אנשים רבים לא מבינים לעומק את חשיבות הקידום האיכותי ובוחרים לנסות לעשות זאת באופן עצמאי, למרות שאין להם את הכלים או הידע המספק לבצע זאת.

כיצד להימנע מהטעויות

כאמור, רשימת הטעויות הנפוצות בקידום ברשת היא ארוכה במיוחד והמטרה היא להימנע ככל שמתאפשר מכל אחת מהטעויות הללו. הדרך הטובה ביותר להשיג את המטרה, היא פשוטה – יש לפנות ולקבל את שירותיהם של מקדמי אתרים מקצועיים ומנוסים, אשר לא עושים טעויות! ולתת להם לבצע את עבודת הקידום בצורה הטובה ביותר.