ייעוץ לחברות הייטקכל חברת הייטק צריכה להתחיל בקטן עד שהיא צומחת לגדולות. יש חברות שהתחילו עם תקציב של 50 אלף שקלים וכיום שוות מיליארדי דולרים. אולי המשימה נראית לכם ארוכה ומייגעת, אולי אפילו בלתי אפשרית, אך אחרי שתקבלו ייעוץ מתאים תוכלו להיות הרבה יותר אופטימיים לגבי ההצלחה.

ייעוץ למען פיתוח ארגוני

ייעוץ לחברות הייטק ניתן במגוון רחב של היבטים אך ללא ספק אחת הבעיות הגדולות ביותר שיש כיום היא ההיבט הארגוני. יש מגוון רחב של חברות שמצד אחד יש להם מוצרים טובים, כוח אדם טוב וגם בסיס כלכלי מרשים שכולל משקיעים מהארץ מחו"ל, אך מצד שני הארגון עצמו לא מתפקד בצורה טובה. יכול להיות שחלוקה התפקידים או האצלת הסמכויות לוקה בחסר ויכול להיות שהמתודולוגיה כולה פשוט לא מתאימה לסגנון העבודה ולסדר הגודל של עובדי החברה. לכן פיתוח ארגוני לבדו יכול להציב את החברה בנקודה הרבה יותר טובה להשגת היעדים שלה. 

שיפור משאבי האנוש

אפשר לומר שהכסף המזומן הוא זה שמצליח להגשים את הפעילויות העסקיות של החברה, בין אם מדובר על פיתוח מוצר מסוים או הגעה לקהל יעד חדש מעבר לים, אך כל אלו לא היו קיימים מלכתחילה ללא כוח אדם מתאים. הכוח אנושי של החברה הוא הכוח הכי חזק וחשוב שלה ולפעמים הוא זה שבעייתי. הבעיה היא שמנהלים רבים, אפילו בחברות הייטק קטנות, לא יודעים כיצד לשפר את כוח העבודה שלה, לא יודעים מתי להיפרד כשצריך ולא יודעים גם מה הגישה הנכונה בסביבת העבודה. גם את הפרמטרים הללו ייעוץ עסקי יכול לשפר.

ייעוץ פיננסי לחברות

עד אחת מהנקודות החשובות ביותר היא הנקודה הכלכלית. יש חברות שלא מתנהלות נכון מבחינה כלכלית ולמרות שיש יועצים פיננסיים ייעודיים לתחום זה, גם הייעוץ העסקי יעזור מאוד. ייעוץ פיננסי יכול להיות ההבדל בין חברה מוצלחת שידועה בתחום אך גם רווחית מאוד, מה שלא תמיד נמצא בחפיפה זה לזה. כמו כן יש לזכור כי הייעוץ הפיננסי יכול להיות בנושאים ספציפיים יותר כמו בכוח העבודה שפועל במקום, חלוקת התקציב מחדש וכן הלאה.