ייעוץ שיווקי לעסקים

ייעוץ שיווקי


כאשר הקמתם את העסק שלכם, בוודאי היה לכם חזון וראייה למרחק שאפשרו לכם לחלום ולהתמלא מוטיבציה בכל הקשור לניהולו. בתור יזמים מתחילים שנמצאים בשלבי הקמה של דבר חדש, בניתם לעצמכם תכנית עבודה שמטרתה הייתה בסופו של דבר, להגיע לקהל היעד ולגרום לעסק להפוך לרווחי. הזמן אינו תמיד מיטיב עם בעלי עסקים, ולעיתים היום-יום והשגרה מכתיבים להם את ההתנהלות השוטפת.

באופן כזה, ה"דחוף" דוחק את ה"חשוב"- וכך התכנית העסקית שאמורה הייתה להיות נר לרגליכם- מאבדת ממקומה לטובת ההתמודדות עם המצב הקיים המדשדש, ומנהלים רבים מוצאים את עצמם "מכבים שריפות" בכדי לשרוד. ייעוץ שיווקי נועד עבור בעלי עסקים שמעוניינים לצאת מאותה התנהלות של דריכה-במקום, לאפשר לעסק שלהם לגדול ולהכניס בעצמם כאנשי עסקים- מוטיבציה מחודשת לשפר את המצב.

מה תפקידו של יועץ שיווקי

חשוב שבעל עסק הזקוק לעזרה, לא יתמהמה וימתין ל"כדור שלג" שידרדר את המצב עד שייווצר צורך לשיקום של ממש, אלא יפנה לקבל שירותים של ייעוץ שיווקי בטרם העסק שלו נקלע לקשיים כלכליים, ובכדי "לחזור לתלם" ולזהות בזמן מה מונע מהעסק להתרומם.  יועץ מקצועי צריך לדעת, ואף להבהיר למי שפונה לקבל את שירותיו, שהוא עומד בפני תהליך- בתחום של ניהול שיווק אין קסמים והשינוי לא יקרה בתוך יום אחד.

הייעוץ השיווקי צריך להתחיל קודם כל מהכרה עמוקה של העסק, של בעליו ומנהליו, הן כעובדים והן כבני אדם. לכל חלק באישיותו של מנהל יש השפעה גלויה או סמויה על התנהלותו כעובד, ולעיתים ישנן תכונות שמשפיעות לחיוב או לשלילה על העסק, זאת מבלי שבעל העסק עצמו יהיה מודע להן בכלל. יועץ שיווקי יצביע על אותן תכונות, והן יהיו בסיס מצוין להתחיל טיפול בבעיות הקיימות בעסק ובמקביל כמובן- לשמר את ההצלחות.

ייעוץ שיווקי

מה כולל ייעוץ מקצועי בתחום השיווק?

ייעוץ שיווקי אמור לתת נקודת מבט כוללת על כל הגורמים שהפכו את העסק למה שהוא היום. יש לתת משקל לכל גורם, כמו למשל התכנית העסקית הראשונית וכיצד היא באה עד היום לכדי מימוש, מה מנע ממנה להתקיים במלואה ומה כן גרם לעסק להמשיך לפעול, גם אם לא בהצלחה.

יש להתייחס לשוק ולהיצע של עסקים דומים בתחום, להסתכל על המתחרים וללמוד מה יגרום לעסק לקחת נתח גדול יותר מן ה"עוגה". הרעיון הוא "להביט על העסק מלמעלה", מעבר למה שקורה בו ביום-יום, ולחשוב כיצד התנהלות שונה יכולה להוציא אותו מהקשיים, ולבעל העסק- להתחיל לחלום מחדש, כדי לגרום לעסק שלו לצמוח.