כותבי תוכן

כתיבת תוכן


האתר שלכם כבר באוויר? כל מה שחסר לכם הוא תוכן איכותי שימשוך את הגולשים? אתר אינטרנט טוב מורכב מכמה מרכיבים: האחד הוא עיצוב גרפי מעניין ועכשווי והשני הוא כמובן התוכן. זכרו כי התוכן הוא המלך. על ידי תוכן איכותי ניתן נהל אתר בעל ערך נוסף וכמובן תוכן עוזר לאתר להתקדם הלאה במנוע החיפוש.

יש הסבורים כי התוכן באתר מופנה במרבית המקרים למנוע החיפוש של גוגל. אך טעות בידם, כתיבת תוכן איכותי היא בעיקר עבור הגולש, תדמיינו לעצמכם מצב בו האתר שלכם מקודם היטב במנוע החיפוש אך התוכן לוקה בחסר? הגולש לא ימצא עניין בתוכן האתר ולכן לא יחזור אליו בשנית. בנוסף, קידום האתר מורכב על ידי כמה קריטריונים : רלוונטיות לגולש (אם הגולש מצא בתוכן את המידע המבוקש הסבירות שהוא יחזור שוב לאתר שלכם הוא גבוה). כמובן שתהליך כתיבת תוכן לאתרים בא לידי ביטוי בנושא זה.
כתיבת תוכן

טיפים שיעזרו לכם למצוא כותבי תוכן מקצועיים:

  • בלוגים בתחומים שנוגעים לכם – חפשו במנוע החיפוש של גוגל בלוגרים שעוסקים בנושאים דומים לנושאים שלכם או אפילו אותם נושאים. בלוגרים מטבעם הם אנשים שאוהבים לכתוב ולשתף את הגולשים בכל הנוגע לתחומם. בלוגרים הפכו למובילי דעה בקרב הגולשים לכן , כתיבת תוכן ענייני יכול להיות כתוב על ידם של הבלוגרים.
  • דוגמאות כתיבה (תיק עבודות) – בקשו מאותו פרילנסר או כותב תוכן תחת חברה מסוימת דוגמאות למאמרים מקצועיים, תאמו מולו ציפיות, אם ברצונכם מאמר שיווקי הדגישו בפניו את הנושא, אם ברצונכם מאמר קידום הדגישו גם את זה. וודאו שאתם אכן משלמים עבור התוכן שאותו רציתם מלכתחילה. כמובן שמאמר שיווקי ומאמר קידום יתומחרו אחרת ולכן יש לשים לב לכל הפרטים הללו מראש.
  • היעזרו בשירותיה של חברת תוכן – כאשר תפנו לספקית תוכן ולא לפרילנסר ,תוכלו להיות שקטים יותר כי העבודה תסתיים בזמן בלי עיכובים וללא תירוצים. ברוב הפעמים כותב פרילנסר לוקח את הזמן עד הרגע האחרון ואילו ספקית תוכן מגדירה פרק זמן מסוים של עשייה. קחו זאת בחשבון בבחירת כותב תוכן.
  • שפת אם – אם ברצונכם מאמר באנגלית בדקו כי כותב התוכן אכן כותב ברמת שפת אם. תרגום לא נכון של תוכן ו\או כתיבה על ידי שמיעה ולא כפי שצריך לכתוב גורמת לאתר להיות לא אפקטיבי עבור הגולשים.

לסיכום, בחירת כותב תוכן הוא לא עניין של מה בכך. זכרו כי התוכן הוא המלך ולכן צריך לתת לו את הכבוד הראוי. במקרים של תוכן לא רלוונטי וכתיבה לא נכונה האתר שלכם עלול לאבד רלוונטיות בקרב הגולשים.