כך תניעו את הגולשים שלכם לפעולה

הנעה לפעולה


הנעה לפעולה
הנעה לפעולה

בין אם מדובר באתר שמטרתו לקדם את המחאה החברתית, אתר המעוניין להזמין את הגולש לרכוש מוצר מסוים, או אתר המעוניין לשכנע את הגולש להשאיר את הפרטים שלו כדי שיוכלו ליצור עמו קשר בעתיד, הרי שרוב האתרים באשר הם מעוניינים ליצור עניין אצל הקורא ולהניע אותו לפעול באתר.

במהלך העשור האחרון התפתחו אינספור טכניקות חכמות שכל מטרתן היא לגרום לגולש לבצע פעולות שונות באתר. בין היתר מדובר בגרפיקה צעקנית, אנימציות, אתגרים וחידות. אחת הדרכים היעילות והפשוטות ביותר בתחום זה מבוססת על כתיבה של משפטים מניעים לפעולה. מדובר במשפטים קצרים, ממוקדים ותמציתיים. באופן כללי, בסופם של משפטים אלה הגולש יתמלא בעניין ורצון לבצע פעולה כלשהי.

משפטים מנצחים

כדי שתקבלו מושג כללי לגבי משפטים המסוגלים להניע גולשים לפעולה, עיינו ברשימה הבאה:

  • ספר לנו על מעשה טוב שעשית לאחרונה ותוכל לזכות בחבילת שי בשווי X ש"ח – במשפט זה מציעים לגולש להרגיש טוב יותר עם עצמו, וגם מציעים לו מתנה ריאלית וברת השגה. באופן כללי מומלץ להימנע מלהציע לגולשים מתנות מוגזמות העלולות לעורר חוסר אמון.
  • אני מעוניין לקבל את המדריך השלם ל______ – במשפט הזה אתם כביכול לא דורשים מהגולש דבר אלא להיפך – מציעים לו לקבל מידע חשוב ומקיף לגמרי בחינם. אין ספק שמדובר בהצעה הנתפסת כאטרקטיבית בעיני גולשים רבים.
  • גם אני מעוניין לקבל ______ – צירוף המילים "גם אני" מייצר את התחושה שאנשים כבר קיבלו את המוצר, השירות או המידע המוצע וכי הגיע הזמן להצטרף לחגיגה.
  • לקבלת דוגמית חינם עד הבית – יש משהו מפתה בביטוי "דוגמית חינם". כשמצרפים למילים האלו את המילים "עד הבית", ההקלקה מובטחת בדרך כלל.
  • אם אתם רוצים לשלוח למי שאתם אוהבים באמת את ______ עוד היום, הקליקו כאן – משפט המזמין את הגולש לשלוח מתנה למישהו שהוא אוהב בקלות וללא תשלום – בקיצור, מושלם.
  • השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם…   – משפט נוסף שמלווה דפים רבים ברשת.

לעצות נוספות בנושא העלאת תוכן לאתר שלכם – לחצו כאן

לסיכום

גם בתהליך קידום של אתר וגם אם האתר שלכם מיועד נטו עבור הגולש, חשוב להימנע מכתיבה של משפטים ארוכים מדי. הם עלולים להיות עמוסים בפרטים והתחכמויות. יש להקפיד על יצירה של מסר ברור, שאינו משתמע לשתי פנים. השאיפה הכללית היא לגרום לגולש להרגיש שהוא זה שיפיק את התועלת מהפעולה, ולא הבעלים של האתר. על ידי הקלקה קטנה או מילוי זריז של פרטים, באפשרותו להפיק רווח מסוים שיהיה גדול יותר מההשקעה המתבקשת ממנו.

נראה שהגיע הרגע להניע אתכם לפעולה ולהזמין אתכם לכתוב משפטים יצירתיים וחכמים משלכם. בהצלחה!Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.