כתיבה מקצועית – לא לחובבנים!כתיבה היא פעולה נפוצה שמשמשת את רוב האנשים בעת ביצוע מטלות אלו ואחרות בחייהם ולכן רובם אינם מבינים מדוע יש לשכור את שירותיהם של כותבי תוכן למטרת כתיבה, כאשר הם יכולים לעשות את העבודה בעצמם. האם סברה זו נכונה או האם מדובר על טעות? במאמר זה נענה על שאלה זו על ידי כך שנסביר מהם ההבדלים בין כתיבת תוכן חובבנית לבין כתיבת תוכן מקצועית.

 

עסקים ותוכן

תוכן הוא דבר הכרחי ובלתי נפרד בתהליך השיווק, הפרסום והמיתוג של כל עסק. תפקידו של התוכן הוא לתמוך במטרות העסקיות של העסק ולכן חובבן בתחום הכתיבה אינו יתאים לביצוע משימה זו. כתיבה חובבנית לא תמלא את כל הפונקציות הנדרשות וקרוב לוודאי תסב נזק לעסק במקום תועלת ולכן בכדי לכתוב תוכן מקצועי ומעניין שיתאים לכל מטרות העסק, יש לבחור בכותב תוכן מקצועי.

 

אין זה משנה אם תמיד נאמר לכם שאתם כותבים נפלא. כתיבת תוכן מקצועית היא כתיבה המחייבת ידיעה של מושגים מקצועיים שונים מעולמות התוכן ויישום הכתיבה בהתאם למטרות השיווקיות של העסק. בניגוד אל כותב תוכן חובבני, כותב מקצועי הוא אותו מומחה בעל כישרון כתיבה וזיקה למילה הכתובה. הוא מכיר את השפה העברית על בוריה, אם הכוונה היא לאיות נכון, תחביר נכון וכל כללי הדקדוק. הוא מכיר את כל סגנונות השפה העברית, אם הכוונה היא אל סגנון הלייף סטייל הכולל עברית רזה ושפת סלנג, אם מדובר על שפה גבוהה ואם מדובר על סגנון כתיבה המערב מינוחים מקצועיים ומחייב ציטטות מתחומים שונים.

 

כותב תכנים או קופירייטר?

יש כותבי תוכן שמשמשים גם כקופירייטרים ויש כאלו שלא. יש הבדל משמעותי בין כותב התוכן לבין קופירייטר וחשוב לדעת מהם ההבדלים טרם שוכרים את שירותיו של זה או אחר. קופירייטר ידוע כמומחה בתחום כתיבת סלוגנים וסיסמאות למוצרים ושירותים שונים והוא לרוב עובד עם חברות יחסי ציבור וחברות פרסום. כותב התוכן כותב תכנים מסוגים שונים, ביניהם תכנים אינפורמטיביים שמעניקים לקורא ערך מוסף, תכנים שיווקיים ותכנים למטרת קידום ומספק את שירותיו למגזר הפרטי והסקטור העסקי.

 

לסיכום,

כותב תוכן מקצועי הוא אותו מומחה שיוכל לספק ללקוחותיו כתיבה המותאמת למטרותיו של העסק שלהם. הכתיבה של המומחה תמיד תהיה מקורית, מותאמת לקהל היעד, מעניינת, מגוונת ומותאמת לכללי הקידום. כותב תוכן תמיד יהיה בעל ידע מקיף ומעמיק בתחום בו הוא כותב, בעל ידע כללי ובעל יכולת למידה גבוהה וכן יכיר את סוגי הכתיבה השונים וידע באיזה סגנון להשתמש על מנת לבצע את העבודה הטובה ביותר.