להיות ראשון בגוגל

seo picture


להיות ראשון בגוגל – איזה כיף! אבל…

כמעט כל אחד מאתנו המשתמש באינטרנט כמקור לקבלת מידע מסוים, החל את חיפושיו אחר המוצרים או השירותים המבוקשים דרך מנועי החיפוש המובילים. אתר גוגל, נחשב נכון להיום כמנוע החיפוש המוביל הוותיק והמהימן ביותר שיש. זאת ועוד גוגל משמשת כחברה בעלת מקור ידע עצום ומאגדת בתוכה המוני כתובות אתרי אינטרנט המנסים לקדם את עצמם במעלה תוצאות החיפוש בגוגל. אותם אתרים מבצעים למעשה פעולות "קידום אתרים", על גבי האתר של בית העסק, בכדי לשפר את מיקומם ביחס לשאר. גוגל מציגה דרישות שונות עבור בעלי עסקים המבקשים לקדם את האתר בפלטפורמת גוגל, ובעלי האתרים מחויבים לעמוד בדרישות אלו בצורה המדויקת והנכונה ביותר. אולם לפעמים עצם העובדה שאתר מסוים הגיע למיקום כלשהו אינה אומרת כי הוא יישאר במיקום זה לנצח…

מה עלינו לדעת כדי להישאר במיקומים אליהם הגענו בקידום האתר ?

עצם העובדה שהגענו למיקומים אסטרטגיים בתוצאות החיפוש מוכיחה כי ביצענו פעולות נכונות. כלומר, האתר עצמו עומד בדרישות הטכניות של גוגל ובנוי בצורה נכונה ונגישה. ישנם תכנים המתחלפים מעת לעת ומהווים מקור קריאה רלוונטי למחפשי התכנים (הגולשים בגוגל), ועוד שאר פעולות קידום אשר צלחו עבורנו.
אך יחד עם ההצלחה מגיעה גם האחריות. אל לנו לשכוח כי בפינה נמצאים אתרים אחרים מאותו התחום הפועלים נמרצות כדי לשפר את עמדותיהם שלהם. עלינו להכיר זאת ולהבין כי אם לא נמשיך באותו הקו ובאותן הפעולות- הרי שסופנו יהיה כי בדירוג הבא של גוגל האתר שלנו יירד כמה שלבים ולעיתים אף יעבור לעמוד אחורי יותר בתוצאות הנ"ל.

כדי להימנע ממקרים שכלאו רצוי ליצור תשתיות קידום איתנות ועמידות אשר יחזיקו מעמד לאורך זמן. כמו כן מומלץ לעבוד תמיד עם מקדמי אתרים עם ניסיון  אך לא רק. חברות וותיקות בתחום אשר להן הצלחה מוכחת בעולם של גוגל. יש להבין כי לעיתים נצטרך לפעול במישורים אחרים, לקדם מילות מפתח נוספות וגם כאלו אשר לא חשבנו שיש בהן צורך, ולו רק בשל היכולת להעצים עצמנו ולהיות רלוונטיים גם בתחומים נישתיים נוספים.
בסופו של דבר היכולת להצליח בקידום אתרים תלויה בתקופת הזמן בו נפעל בצורה אקטיבית באתר ומחוצה לו. יחד עם זאת רק אנשי מקצוע למודי ניסיון יהיו אלו שיהוו את הערך המוסף באתר שלנו ויוכלו לנתב אותנו להצלחה מבלי לרדת במיקומים למשך זמן רב מאוד, עד אשר נגיע לכל המטרות אותן הצבנו מבעוד מועד.

המאמר נכתב בחסות –  www.koranga.co.il – קידום אתרים בגוגל