קידום בפייסבוק

קידום בפייסבוק - אורגני או ממומן

אין ספק שהרשת החברתית פייסבוק, הפכה להיות כלי אדיר לפרסום ולשיווק. רק בכדי להבין עד כמה קידום בפייסבוק הוא חשוב:

קידום בפייסבוק
קידום בפייסבוק
 • מדובר ברשת חברתית של יותר ממיליארד משתמשים. גם אם ננקה ממנה את משתמשי הסרק – עדיין מדובר בסדר גודל של מאות מיליונים.
 • מדיי יום – נפתחים כחצי מיליון חשבונות חדשים.
 • יותר מ70% מהמשתמשים נכנסים לפרופיל שלהם לפחות פעמיים בשבוע.

ברור כמה המדיה החברתית הזו תוססת ופעילה, עם פוטנציאל חשיפה אדיר. אם כך, כיצד תוכלו לקדם את עצמכם בפייסבוק, ומהם הכלים לכך?

שתי שיטות עיקריות לקידום בפייסבוק

 • קידום אורגני – זוהי שיטת קידום בפייסבוק שמזכירה את הקידום בגוגל:
  אתם פשוט מפרסמים שפע של פוסטים בעמוד העסק שלכם, מגיבים כמה שיותר, מעלים תכנים חדשים ובקיצור – יוצרים נוכחות ברשת החברתית. מי שיוצר יותר נוכחות, מקבל יותר תגובות, לייקים ושיתופים, ולפי האלגוריתם של פייסבוק – גם החשיפה הכללית שלו תהיה גבוהה יותר.
  שיטה זו דורשת זמן והשקעה, ופייסבוק אף מנסה לצמצם לעתים את האפקטיביות שלה (כדי לתמוך בקידום ממומן – ראו להלן), אך היא עדיין חשובה מאד ואי אפשר לנהל עמוד עסקי בלעדיה.
 • קידום ממומן – שיטה זו של קידום בפייסבוק הייתה בהתחלה מינורית, אך פייסבוק הגדילה את הנתח שלה באופן משמעותי בשנים האחרונות. כמו הקידום הממומן בגוגל, גם כאן אתם משלמים לפייסבוק, והיא מצדה שמה מודעת פרסומת של הדף שלכם בצדי האתר, בניוזפיד כמודעה מוצעת או כעסק / ארגון שאחד מחבריכם עשה לו לייק, או בסלולר.
  היתרון כאן הוא בחשיפה הגדולה וגם בכך שאפשר להתאים את הקמפיין לפי קהל יעד מדויק במיוחד. פייסבוק יכולה לפרסם את האתר שלכם ספציפית לגילאים מסוימים, לפי חתך מגדרי, לפי תחומי העניין של הגולשים, לפי עמודים אחרים שהם אהבו ואף מצבם המשפחתי. כך לדוגמה, לגולש אשר נמצא במערכת יחסים מזה כמה חודשים, פייסבוק תציג מודעות פרסום לטבעות אירוסין.
  הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לנהל קמפיין ממומן בפייסבוק

שילוב מנצח

הנושא של קידום בפייסבוק עדיין מתפתח ומתעדכן מדי שבוע, ונראה שברשת החברתית עדיין לא אמרו את המילה האחרונה. אין ספק שכיום לקידום הממומן יש משקל רב יותר מהקידום האורגני – אך שניהם עדיין חשובים מאד, ויש להשקיע בהם, בכדי שאתם תוכלו לקבל את חשיפה מקסימלית וכדי לעודד את הגולשים להיות פעילים בעמוד שלכם.