מה החשיבות של ניקוי מוניטין שלילי באינטרנט ואיך עושים זאת?

ניקוי מוניטין


ניקוי מוניטין
ניקוי מוניטין

אחת הבעיות שהמאה ה21 הביאה עימה היא העובדה שרבים מאתנו מסתמכים על גוגל כשאנו מחפשים דבר מה. לכאורה זה יתרון – אבל כשזה פוגע בנו, זה קשה מאד. אפשר שאם תחפשו את השם שלכם בגוגל אתם תגלו שהשם שלכם מוזכר לרעה בתוצאות הראשונות – וכך אנשים עלולים לחשוב דברים רעים מאד עליכם או על העסק שלכם. לעתים זה פשוט ביקורת של לקוח ממורמר או אדם שהסתכסכתם איתו – שמשחיר את פניכם. אם כך, חשוב מאד לבצע ניקוי מוניטין שלילי באינטרנט. אולם, איך עושים זאת, ומהם הכלים שעומדים לרשותכם?

להבין את הלוגיקה ואת הסיוע

  • מי מבצע את הניקוי? – לרוב יהיה לכם קשה לבדכם לבצע ניהול מוניטין שלילי באינטרנט. גוגל הוא מנעו חיפוש רב עוצמה, ובעקרון הניקוי של המוניטין מסתמך על כך שאתם תצליחו לגרום לכך שחיפוש שמכם יוביל לתוצאות טובות, בעוד שהאזכורים השליליים ידחקו כמה שיותר למטה – בתקווה אף לדף התוצאות השני.  מאחר שזה כולל שימוש במגוון עצום של כלים ודורש המון זמן – קשה מאד לעשות זאת לבד. רצוי מאד לפנות לחברה מקצועית, אשר תבצע את המלאכה עבורכם.
  • יצירת אזכורים חיוביים – המפתח הבסיסי ביותר לשינוי המצב ולביצוע ניקוי מוניטין שלילי באינטרנט, הוא להוסיף כמה שיותר תוצאות חיוביות. כדאי מאד לדאוג לכך שביקורות חיוביות עליכם ועל העסק שלכם יובלטו כמה שיותר. יש לדאוג שאותם דפי אינטרנט שבהם יש ביקורת חיובית עליכם יהיו מלאים במקרים, ושיהיו להם מילות מפתח רלוונטיות שיקלו על גוגל בסריקה, ויש לדאוג שאנשים יובלו לתוצאות הללו (למשל דרך דפי נחיתה, רשתות חברתיות, ועוד).
  • דפים ברשתות חברתיות – עוד דרך יעילה לבצע ניקוי מוניטין שלילי באינטרנט היא בעזרת שימוש מגוון בדפים ברשתות חברתיות כמו לינקדין, פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, ועוד. הדפים הללו הם פופולריים באופן טבעי בגוגל ואם הם יעלו קודם – זה עוזר מאד לדחוק תוצאות שליליות.

הכי חשוב – לנטר

שימו לב שהמלאכה של ניקוי מוניטין שלילי באינטרנט לא נגמרת ביום אחד. נדרשת תמיד ערנות מתמדת שלכם ושל הגורם שעובד עבורכם, ובכל עת לבצע סריקה של השם שלכם בגוגל, ולדאוג שתוצאות שליליות לא יעלו.