תפקיד הכתיבה השיווקית בפרסום

10 טיפים לקידום העסק שלכם


תוכן שיווקי מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הפרסום והשיווק של כל חברה, מוצר ושירות. במאמר זה נגולל בפניכם מהו תפקיד הכתיבה, מה ההבדל בין תוכן שיווקי לבין תוכן מותגי ומיהם האנשים האמונים על הצד היצירתי של התוכן.

סוגים שונים של תכנים

אין זה משנה אם בחרתם בשיטת הקידום האורגני או שמא העדפתם לבסוף את השיטה המהירה והבטוחה של הקידום הממומן. אין זה משנה אם אתם מעוניינים לפתוח עמוד עסקי ברשת חברתית זו או אחרת או החלטתם להשקיע את התקציב שברשותכם בפרסום בסלולר, הדבר לו תמיד תזדקקו הוא תוכן. בחלק מהמקרים תזדקקו לתוכן קידומי שיעזור לאתר האינטרנט שלכם להתבלט ברשימת התוצאות של מנוע החיפוש של גוגל. במקרים אחרים תהיו מעוניינים בתוכן אינפורמטיבי שימוקם באתר שלכם או בפורטל המומחה בתחום המוצרים והשירותים של החברה שלכם ויעניק ערך מוסף לכל לקוח שיגיע אל האתר ויקרא את המדריך או הכתבה שפרסמתם ובמקרים נוספים בהם תהיו מעוניינים לפרסם ברשת החברתית, התכנים הרלוונטיים לכם יהיו תכנים המותאמים לבלוגים ולרשתות חברתיות. באם תהיו מעוניינים בפרסום, תזדקקו לתכנים שיווקיים, אותם תכנים שישווקו באופן חכם ומסקרן את המוצר או את השירות אותו אתם מעוניינים לפרסם. אז מהו תוכן שיווקי?

נעים מאוד – התוכן השיווקי

ראשית כל חשוב לציין שיש הבדל בין תוכן שיווקי לבין תוכן מיתוגי, מטרתו של האחד היא לשווק מוצר או שירות ואילו מטרתו של השני היא למתג את החברה על מוצריה ושירותיה. תוכן מותגי הינו תוכן שמטרתו ליצור ערך מוסף עבור הגולש ולספק לו חוויית צריכת תוכן אותה הוא יקשר בראשו לאותה חברה שסיפקה את התוכן. כתיבה שיווקית לעומת זאת היא כתיבה שעיקרה שיווק של המוצר, השירות או החברה במתכוון ועיקרה הוא לפרסם את אותה חברה על כל היבטיה. כתיבה זו אינה מחוייבת ליצירת ערך מוסף, למרות שפעמים רבות היא תוביל גם לזאת. המטרה העיקרית של הכתיבה השיווקית היא לפרסם באופן ישיר את המוצר או השירות וזאת על מנת להוביל את הגולשים להתעניין במוצר, ליצור קשר ולסגור עסקה.

לסיכום, ישנם סוגים שונים של תוכן, כאשר התוכן השיווקי מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הפרסום של העסק. טרם השכרת שירותיו של בעל מקצוע זה או אחר או חברה שמומחית בכל הקשור אל תוכן שיווקי בעולם הדיגיטל יש לוודא שאותו גורם אליו אתם פונים אכן בעל ניסיון בכתיבה שיווקית ויכול להציג בפניכם תיק דוגמאות ממנו תוכלו להתרשם ולהגיע להחלטה הסופית באם הוא האדם הנכון לעבודה. בהצלחה!